Таг: прекршоци

Изречени се 608 прекршочни мерки за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (08/09.10.2020) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани...

Засилените сообраќајни контроли откриваат бројни прекршоци

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (20.09) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, информираат од МВР.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com