Таг: премиер албанец

,,Зошто да не премиер Албанец“ е повеќе симболика отколку практика, вели...

ДУИ очекува покана од СДСМ за формирање на ново парламентарно мнозинство веднаш по конституирањето на Собранието, изјави Бујар Османи во интервју...

Рамадани: Османи и Груби не се пратеници и одењето на ДУИ...

Исмет Рамадани во интервју за мкд.мк вели дека ДУИ претерува со премногу нагласување на „националното“ во однос на функцијата премиер и во...

Биљали: Премиерот Албанец е најголемата измама што им се случила на...

А што видовме во кампањата? Па сешто од непотребното и скоро ништо од потребното. Фалење, празни фрази и слогани, оцрнување на другите,...

Османи: Браќа и сестри никој не се грижи за нас како...

Бујар Османи од ДУИ, буткајќи ја упорно идејата за премиер Албанец, отворено порача дека само со нивни партиски функционери и со Албанци...

ДУИ ќе условува формирање Влада со премиер Албанец, задолжително изучување на...

,,Ние не сме од вчера за да ветиме нешто што не можеме да го оствариме“, рече вчера во интервју за К5, Бујар...

ДУИ го претстави Насер Зибери за кандидат за премиер на С....

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на промотивната конвенција воПреспа го откри долгоочекуваното име за прв премиер Албанец во Македонија.

Преку Мери Николова Буџаку ДУИ побара поддршка за премиер Албанец од...

ДУИ продолжува со туркање на идејата за прв премиер Албанец во Македонија. Кандидатката за пратеник од ДУИ, Мери Николова...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com