Таг: премиер

Спасовски му ја предаде должноста Премиер на Зоран Заев

,,На денешното примопредавање на премиерската должност, на премиерот Зоран Заев му посакав успешен 4-годишен мандат на новата Влада, во којашто заедно ќе...

Ова е составот на новата коалициска Влада предводена од Зоран Заев

Коалициските партнери СДСМ, како предводник на коалицијата ,,Можеме“ и ДУИ, денеска ги утврдија и објавија имињата на новата Влада.

Заев: Доколку ДУИ условува со премиер по етнички клуч, нема да...

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, испровоциран од барањето на Али Ахмети идниот премиер да биде Албанец, му одговори дека таков услов нема...

Уапсен премиерот на Федерација Босна и Херцеговина Фадил Новалиќ поради аферата...

Фадил Новалиќ, премиер на Федерација Босна и Херцеговина, е уапсен и се наоѓа на повеќечасовно сослушување во Државната агенција за истрага и...

Ова е новиот руски премиер Михаил Мишустин

53 годишниот Михаил Мишустин е изборот на претседателот Владимир Путин за нов премиер на Русија, откако целата руска влада на чело со...

МОСТ: Повикот на Премиерот до бизнисмените за финансиска мотивација за гласање...

,,Апелот на претседателот на Владата на РМ до бизнисмените, финансиски да ги мотивираат вработените во нивните компании да гласаат, е неетички потег кој не...

ВМРО ДПМНЕ: Заев е Премиер со зајачко срце(видео)

,,Зоран Заев кој зборот дебата не го вадеше од уста, сега бега од дебатата како ѓавол од темјан. Зоран Заев избега од дебатата на...

Францускиот претседател Макрон возеше велосипед во Копенхаген (видео)

Данскиот премиер, Ларс Локке Расмусен, страствен навивач на трките со возење велосипед, со францускиот  претседател Емануел Макрон, поминаа еден час на велосипеди низ улиците...

Мицкоски: Со Премиер што бара мито нема евроатлантска иднина(видео)

Вицепремиерот Бујар Османи, побара  од опозицијата да се изјасни на која страна ќе се најде од  евроинтегративниот процес. Мицкоски одговори: - Oпозицијата се одлучила многу пати...

ВМРО ДПМНЕ: По денешното рочиште за ,,Поткуп“ Заев нема кредибилитет да...

После денешното рочиште Зоран Заев веќе нема кредибилитет да биде Премиер на Владата на Република Македонија-реагира ВМРО ДПМНЕ. ,,Човек кој барал по едно евро од...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com