Таг: претпазливост

Нема притвор, туку само мерки за претпазливост за советникот во МВР...

  По сериозните обвинувања од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, на сметка на советникот во неговиот кабинет, Драган Симоновски, судот на барање на ОЈО,...

Изречени повеќе мерки на претпазливост за лице со ,,обемна медицинска документација“...

До Основното јавно обвинителство Скопје пристигнаа две кривични пријави поднесени од Министерството за внатрешни работи против две лица за сторено кривично дело Учество во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com