Таг: претседател на РМ

Орданоски го ,,кандидира“ Заев за Претседател на Македонија

Колумнистот и новинар, Сашо Ордановски, во својата последна колумна за Цивил, ,,Заев за Претседател“, ја ,,испорача“ кандидатурата на Зоран Заев за Претседател...

Претседателот Иванов ќе ја прими попладне Федерика Могерини

Кабинетот на Претседател на РМ, пред малку објави информација дека попладне, сепак, претседателот на РМ, Ѓорге Иванов , ќе ја прими Федерика Могерини, висока...

Бригадниот генерал Методи Хаџи-Јанев ја презеде должноста Аѓутант на претседателот на...

Во Кабинетот на Претседателот на Република Македонија,  се одржа свечена церемонија по повод поставувањето на Методи Хаџи-Јанев за Аѓутант на Врховниот Командант на Вооружените...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com