Таг: принц хари

Хари нема да биде принц, со Меган треба да вратат над...

Принцот Хари и неговата сопруга Меган нема да можат повеќе да ги корiстат благородничките титули и нема да им се обраќаат со...

Кралицата Елизабета Втора ја подржува одлуката на принцот Хари и на...

По денешната средба на кралското семејство, Бакингамската палата ја објави првата изјава на Кралицата Елизабета Втора по одлуката на принцот Хари да...

Принцот Хари и Меган се натпреваруваа во фрлање гумени чизми

Што и да направат, членовите на британското кралство семејство се предмет на интерес на јавноста и на медиумите. Секој чекор на принцот Хари и неговата...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com