Таг: притвор

Притвор за 72 годишниот пијан возач што усмрти дете и моторџија...

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено за кривично дело – Тешки дела против безбедноста...

30 дена притвор за чичкото што ги малтретираше внуците во Градски...

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело...

Притвор за 24 годишникот кој го уби со нож својот татко...

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Убиство...

Петровска: Одреден е притвор за двајцата насилници од Штип

Дополнителната заменичка министер за внатрешни работи, Славјанка Петровска, објави дека двете момчиња кои се изживува и малтретираа девојка, што беше забележано и...

Обвинителство бара притвор за двете момчиња од Штип

Oсновното јавно обвинителство во Штип денеска поднесе Предлог за определување притвор за две лица, жители на Штип на возраст од 23 и...

Новинарка во притвор во Нови Сад затоа што пишувала за состојбата...

Новинарката на порталот нова.рс, Ана Лалиќ се наоѓа во 48 часовен притвор затоа што пишувала за состојбата во...

Притворен 40 годишен кавадарчанец поради следење, закани и навреди кон...

Основното јавно обвинителство Кавадарци поведе постапка против лицето кое во изминатите неколку месеци ја загрози сигурноста на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев...

Сопственикот на АТС ГРОУП Демировски доби 30 дена притвор во Србија

Вишиот суд во Белград му одреди 30 дена притвор на Шефшет Демировски, сопственик на фабриката за наменска индустрија, АТС ГРОУП од Визбегово...

30 дена притвор за 18 годишниот А.Т. што го уби 17...

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – Убиство од член...

СЈО: Врховен суд ги прифати жалбите за притвор на Камчев и...

Во врска со снимката поврзана со случајот „Рекет“ која што ја пренесоа повеќе медиуми, недвосмислено се потврдува дека нема конекција помеѓу изреченото...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com