Таг: провокација

Новинарот Фуркан Салиу ја пречека српската премиерка Брнабиќ на Табановце...

Новинарот на ТВ Клан, Фуркан Салиу, овојпат одбра својата професионална задача да известува од посетата на српската премиерка , Ана Брнабиќ, на...

ВМРО ДПМНЕ објави наводна преписка на разочаран член на СДСМ со...

ВМРО ДПМНЕ објави наводна преписка на ,,разочаран член“ на СДСМ со Зоран Заев. ,,Епидемијата од непотизам што ја зафати...

Бојаџи: Висар Вишка е културно-уметнички доктор Менгеле

Режисерот на филмот ,,Ругање со Христос“, објави дека  советникот на министерот за култура, актерот Висар Вишка, на неговиот ФБ профил неколку дена пред да...

Бугарскиот претседател Радев го прогласи Илинденско востание за ,,битка на Бугарите...

,,Илинденското востание е херојски и трагичен венец на бугарското револуционерно движење за слобода и национално обединување. Со решителност и жртва, без надеж за помош однадвор,...

ФС на Албанија провоцира: Косово, Албанија, Македонија и Прешево ќе бидат...

По мечот помеѓу Србија и Швајцарија не стивнуваат реакциите, а дополнително „масло на оганот“ долеа потпаролката на Фудбалската Федерација на Албанија, Јоана Дервиши. Таа во...

Џафери:Како пратеник имам уставно право да се обратам на албански и...

,,Оставам граѓаните да ценат дали сум провоцирал со обраќањето на мојот мајчин јазик или само сум го користел моето уставно право“-рече претседателот на Собрание...

Груевски: Слушнав дека вечерва славеле со музика во штабот на СДСМ….

Прочитајте ги пораките на Никола Груевски од ноќешната прес конференција, во кои тој најдрско и најбезобразно тепаните ги прогласува за предизвикувачи на обидот за...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com