Таг: прогласи победа

Бујар Османи прогласи победа на ДУИ

Бујар Османи од ДУИ пред малку прогласи убедлива победа на неговата партија во најголем дел од местата во западниот дел на Македонија.

Заев објави голема победа на граѓаните и побара ВМРО ДПМНЕ да...

,,Имавме чисти и регуларни избори. Овие резултати, во вториот изборен круг, за нас беа очекувани. Победивме во голем број општини. Тоа значи дека го...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com