Таг: продажба

Спасена е Бамби од продажба за борба со кучиња и вратена...

По вчерашната објава за продажба на пит бул за борби на ФБ страницата ,,Купи-продај“, Здруженито ,,Шепасити ентузијасти“, веднаш реагираше, така што, како...

Започна продажбата на билети за туристички летови во вселената

Најбогатиот човек на светот, бизнисменот Џеф Безос и неговата компанија „Blue Origin“,од следната година ќе праќаат туристи во вселената. Оние кои тоа можат да...

Владата ги прифати измените на закон за продажба на алкохол без...

Министрите во владата на денешната седница го прифатија предлогот за измени и дополнувања на Законот за трговија на предлог на Министерството за економија. Целта...

,,Меѓаши“ се сомнева за институционален организиран синџир за продажба на новороденчиња

Пандорината кутија е отворена – вистината мора да биде обелоденета, вака детската амбасада Меѓаши ги оценува обидите на надлежните да ги истражат состојбите со...

Портпаролот на Владата во живо на Твитер најави продажба на ,,Мерцедесот“(видео)

Само што заврши 43-тата #седница на @VladaMK со 159 точки на дневниот ред. Ви издвојувам неколку од денешните одлуки, пред официјалното соопштение. #Македонија#Macedoniapic.twitter.com/P959WDJHNf — Миле...

Во Либија мигранти продадени на аукција (видео)

Американската телевизиска мрежа Си-Ен-Ен објави снимка на која се слуша како се извршува лицитација за продажба на двајца мигранти од Нигерија. Снимката е направена...

Продажба на алкохол до 19 часот

Алкохолните пијалоци од денеска,1 ви октомври, во трговските објекти повторно ќе се продаваат од шест до 19 часот, наместо до 21 часот. Според законските одредби,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com