Таг: проектил

Малезискиот авион е урнат со руски проектил

Новата меѓународна истрага открива дека авионот соборен на украинска територија во 2014-та, бил погоден од ракета, транспортирана од Русија во Украина, објави Глас на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com