Таг: пролет 2020

Палмер: Македонија може да стане членка на НАТО до пролет 2020...

Заменик на помошникот на американскит државен секретар, Метју Палмер, во Сараево изјави дека Македонија може да стане рамноправна членка на НАТО сојузот на пролет...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com