Таг: пропадна

СОС Охрид бара итна акција од надлежните за санирање на штетата...

Утрово, во каналот Студенчишта почна да тоне бродот „Мис Стон“ кој со години стои закотвен на исто место. Во водата се излеа моторно масло,...

Пропадна референдумот во Унгарија

Според првите резултати од пребројувањето, референдумот во Унгарија за гласање против мигрантските квоти што ги наметна ЕУ, не успеа заради излезност помала од потребната....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com