Таг: проповед

Владиката Агатангел држеше политичка проповед во Велес

Владиката Агатангел-Митрополит Повардарски, вчера држеше политичка проповед пред одреден број велешани во рамки на протестите наречени За заедничка Македонија. Досега невидено на овие простори,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com