Таг: протестираат

Игор Дурловски и Борис Дамовски предводници на ,,црвено-жолтата револуција“

Под мотото „Црвената линија ја поминавте, Црвено-жолтата не“ се одржа протестот во Скопје , како што велат иницијаторите, на граѓанската иницијатива за заедничка Македонија. Директорот...

Зошто сведоците на СЈО протестираат, а на ОЈО не протестираат

Од  соопштението  на Основно јавно обвинителство(објавено на 13.02.2017), кое е под раководство на обвинителот Марко Зврлевски, дознаваме дека ова обвинителство води истрага за изборни...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com