Таг: Протести

Лукашенко со автоматска пушка се движи пред својата резиденција(видео)

Униформиран и со автоматска пушка во рака, вака белорускиот претседател, Александар Лукашенко, се симна од хеликоптерот и се упати кон својата резиденција...

Градоначалникот Таравари ги поддржа протестите во Гостивар поради поскапувањето на струјата

По поскапувањето на струјата од 7,4 проценти, низ повеќе градови во Македонија се организираа протести. Во Гостивар на...

Жестоки демонстрации во Минск по шестата ,,победа“ на Лукашенко(видео)

Втора вечер се протестира на плоштадот во Минск откако вчера актуелниот претседател Александар Лукашенко прогласи победа шеста по ред.

Новинарските екипи мета за хулиганите на протестите во Белград

Бројни новинарски екипи, репортери, фоторепортери и сниматели, беа цел на напади од страна на млади хулигани, кои воопшто не се воздржуваа пред...

Балканот врие, протести во Атина, Софија, Белград…

Во трите престолници на нашите соседи, Грција, Бугарија и Србија, вчера и деновиве се одржуваат протести. По усвојувањето на...

Полицијата брутално претепа маж сред Теразије (видео)

Од вчерашните протести во Србија, кои покрај Белград, се проширија и во Нови Сад, Ниш и други градови, останаа бројни видео записи...

Хаос во Белград, демонстрантите ги тепаат опозиционерите, Ѓилас, Сергеј Трифуновиќ и...

Демонстрациите во Белград стануваа сѐ понасилни. Група демонстранти за кои не се знае точно кој ги организира, вечерва ги...

За Вучиќ протестите се дело на десничари, криминалци и странски служби

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ по вчерашните протести во Белград, рече дека е јасно дека зад нив стојат криминалци, неофашисти и странски...

Телеграф: Маж уринира на спомен обележје за време на протестите во...

Британскиот Telegraph објави насловна фотографија со текст од денешните протести на десничарите во Лондон, во кој централна фигура е еден човек кој...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com