Таг: протоколи

,,Аватар“ поддржува македонска музика, ама не ферма закони и протоколи за...

На својата ФБ страница ноќниот кулуб ,,Аватар“ неколку дена го рекламираше првиот концерт на отворено оваа летна сезона, кои беа во мирување...

Аеродромите во Скопје и Охрид од денеска се отворени со посебни...

Патниците ќе треба да пристигнат на аеродромот најмалку 3 часа пред нивниот лет, да носат заштитна маска постојано, да одржуваат физичко растојание...

Владата донесе протоколи за работа на музеи, галерии, спортски натпревари…

На денешната седница Владата ги донесе и Протоколот за работа на музеи, галерии и изложбени простори, Протоколот за спроведување на мерки за...

Угостителите бараат протоколи за работа на камповите, плажите, за свадби и...

  Министерот за економија Крешник Бектеши оствари работен состанок со претставници на туристичко- угостителскиот сектор. Претставниците од туристичко-угостителскиот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com