Таг: професор

Францускиот Претседател објави фотографија од убиениот професор…

Францускиот претседател, Емануел Макрон, на своите профили на социјалните мрежи објави фотографија со година на раѓање и смрт на убиениот професор Самуел...

Социјалните мрежи се главен поттикнувач на свирепото убиство на францускиот професор

Сѐ почнало и завршило на социјалните мрежи, вели портпаролот на француската Влада, Габриел атал. Имено, уапсени се уште 7...

Почина професорот на ,,Американ Колеџ“ д-р Богољуб Јанкоски

Д-р Богољуб Јанкоски, професор – соработник на Универзитетот Американ Колеџ Скопје (УАКС) почина на 15 август 2020 година, во Скопје.

Почина професорот Александар Николовски

По кратко и тешко боледување почина Професор Емеритус, Александар Николовски. Пензионираниот (емеритус) професор Николовски во својот животен век извршуваше голем број на државни и академски...

Српски ,,Курир” поранешниот министер Вуксановиќ го направи бездомник, тој професор на...

Интересен развој доби приказната за поранешниот министер за образование Слободан Вуксановиќ, кој според ,,шокантната" приказна на српски ,,Курир,, во меѓувреме станал -бездомник. Се разбира...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com