Таг: пукнато

Авионот со кој патуваше Каракачанов за Брисел принудно слета во Виена

Вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов и денеска е централна тема во бугарските медиуми. Но, овојпат поради инцидентот што се случи во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com