Таг: путин

Со посредство на Путин Азербејџан и Ерменија постигнаа примирје

Од 10 октомври ќе стапи во сила мировниот договор што го постигнаа министрите за надворешни работи на Азербејџан и Ерменија со...

Русија ја регистрираше првата вакцина против Ковид 19

Рускиот претседател Владимир Путин, објави дека Русија официјално ја регистрираше првата вакцина против корона вирус. ,,Колку што знам, за...

Путин и Ердоган постигнаа договор за примирје во Сирија

По денешните неколкучасовни разговори во Москва меѓу рускиот претседател, Владимир Путин и турскиот, Реџеп Ердоган, руските медиуми објавија дека е постигнат договор...

,,Борба“ со надвикување и транспаренти меѓу новинарите да му постават прашање...

Рускиот претседател Владимир Путин секоја година ја завршува со голема прес конференција. Оваа година беа акредитирани дури 1895 новинари,...

Бугарски новинар му подари икона на Владимир Путин на годишната прес...

Бугарски новинар на годишната прес конференција на рускиот претседател со новинарите му подари икона на Владимир Путин за време на голема прес-конференција.

Путин и Зеленски договорија целосно запирање на воените дејства на истокот...

Рускиот претседател, Владимир Путини и украинскиот премиер , Володимир Зеленски, со посредство на францускиот претседател и германската канцеларка, договорија целосен прекин на...

Меркел сѐ повеќе ја губи самодовербата(видео)

Германската канцеларка Ангела Меркел, изгледаше збунето и на последната средба со рускиот претседател, Владимир Путин, на самитот Г 20. Таа се движеше збунето...

Путин го повреди прстот на џудо тренинг(видео)

После тројниот састанок со лидерите на Турција и Иран, Путин во Сочи разговараше со рсуките спортисти, по што отиде на џудо...

Цеца ја натера српската полиција да мавта на заедничкото селфи(видео)

Нема што не се случи за време на вчерашната посета на рускиот претседател Владимир Путин. Српскиот претседател, Александар Вучиќ, се потруди оваа...

Шарпланинец од Вучиќ и Каљинка од Дачиќ за Путин(видео)

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, на рускиот претседател, Владимир Путин, му подари шарпланинка по име Паша. Српскиот министер за надворешни,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com