Таг: пушење

Ако.мк ја поддржува онлајн петицијата за забрана за пушење во затворен...

Неспроведувањето и изигрувањето и на постојниот Закон за заштита од пушење, чии измени беа направени по предлог на група пратеници од...

Во Скопје е дозволено пушење дури и во детски игротеки!

Во Скопје, како и во цела Македонија, впрочем, секаде се пуши! По доаѓањето на власт на СДСМ пред...

Родителите пушат во детските игротеки додека децата си играат!

Во детската игротека во општина Аеродром која се наоѓа до ТЦ ,,Капитол“ се пуши! ,, Со кој памет пушите...

Пуши, пуши, пушиме, гајле си немаме, пуши цела нација, со гаранција

Законот за пушење речиси никаде не се почитува. Посетители на повеќе настани во скопскиот хотел ,,Мериот“, реагираат дека во рестораните, салите за прослава и...

Градоначалникот на Струга забрани јадење, пиење и ПУШЕЊЕ во канцеларии за...

Оваа двојазична наредба е поставена на влезот во општина Струга и се однесува на сите вработени, без оглед на која религија припаѓаат. Мотивите на градоначалникот...

Тунтев објаснува дека се предлага законско регулирање на пушењето на терасите...

Деновиве повторно се разбрануваа духовите во јавноста и се крена голема медиумска прашина околу Законот за заштита од пушењето, пишува на својот ФБ профил...

Министерство за здравство не поддржува либерализација на пушењето во јавни објекти

Министерство за здравство нема да поддржи измени на закон со кои ќе се зголемат можности за уживање тутун на јавни места. Од ова министерство...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com