Таг: пцр тест

Се укинува задолжителниот ПЦР тест за влез во Србија

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ го информираше премиерот Заев дека од четврток, 14 јануари,...

Ќе се патува без ПЦР тест од Србија, Косово, Црна Гора...

Министерството за здравство ја информира јавноста дека утрово, Комисијата за заразни болести донесе предлог одлука за отворање на границите со Србија, Црна...

Од утре Црна Гора ги отвора границите за Македонците

Од утре, 15 август, Црна Гора ќе ги отвори границите за државјните на Северна Македонија, Србија, Албанија и Босна и Херцеговина.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com