Таг: раде кончар

Раде Кончар му скрши нога на вандалот

Ноќеска, во раните утрински часови, во Сплит, вандал ја урнал бистата на народниот херој, партизанот Раде Кончар. Како што јавуваат далматинските медиуми, а потврдува полицијата,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com