Таг: радијација

Радијацијата во Фукушима го уби и роботот

Нивото на радијација во еден од реакторите во јапонската нуклеарна централа, кое е највисоко од катастрофата во 2011, го уништи роботот кој беше поставен...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com