Таг: разузнавачи

Дрецун: Македонија е центар на разузнавачко дејствување против Србија

Во Македонија е стациониран разузнавачки центар кој работи против интересите на Србија, изјави Милован Дрецун. Претседателот на собраниската комисија...

Њуз:Македонски шпиони се обиделе да ги украдат нацртите од музичката фонтана...

BEOGRAD/SKOPLJE, 23. avgust 2017, (Njuz) – Односите меѓу Македонија и Србија се влошиле, како што потврдуваат доказите , откако македонската разузнавачка служба се обидела...

Дачиќ тврди дека во македонското Собрание биле присутни претставници на прекуокеански...

Министерот за надворешни работи на Србија Ивица Дачиќ, изјави дека има сознание дека на 27 април во македонското Собрание биле присутни разузнавачи од прекуокенски...

Русија има тајни снимки за Трамп со проститутки и недозволени бизнис...

  Директорите на американските разузнавачки служби на Барака Обама и ФДоналд Трамп им презентираа руски разузнавачки материјали , кои се уште не се целосно докажани,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com