Таг: рака

Папата се налути и ја плесна жената по рака откако таа...

Видно лут, папата Франциск, на својата последна прошетка на преполниот плоштад Свети Петар во Ватикан, ја отргна раката од една жена...

Израелскиот амбасадор ,,стоеше“ на една рака пред претседателот Пендаровски

Оваа фотографија, ,,стој на раце“, со израелскиот амбасадор Дан Орјан, нека биде мотив и причина повеќе зашто вежбањето е многу важно,...

Груевски повика со ,,пенкало во рака и крената глава“ да се...

На нашата татковина како никогаш до сега и се потребни докажани луѓе, исправени сме пред голема историска одлука за иднината на нашата земја, доведени...

Телохранител на Трампови со својата протетичка рака ја остави во чудо...

Не престануваат анализите на секој детал од фотографиите, снимките, изразите на лице, мимиките, насмевките, покретите на новиот американски претседател Доналд Трамп и неговото семејство....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com