Таг: ракети

Иран ги ракетираше американските воени бази во Ирак

Рано утрината Иран испали повеќе балистички проектили кон две воени бази на САД во Ирак во знак на одмазда за убиството на...

Путин лично ги лансирал балистичките ракети на воена вежба(видео)

Претседателот на Русија, Владимир Путин, кој воедно е и Врховен командант на вооружените сили, лично лансирал 4 интерконтинентални балистички ракети во рамки на воената...

МВР ќе ве препознае дека сте алкохолизирани и преку телефон

Утрината МВР издаде официјално соопштение за вчерашното анонимно јавување на маж ,,во алкохолизирана сотојба,, кој се заканувал дека ќе ја ракетира владата. Во соопштението...

Северна Кореја подготвува нова нуклеарна проба?

Резултатите од анализите од неодамна направени сателитски снимки предизвикуваат загриженост дека Северна Кореја подготвува нов нуклеарен тест или лансирање на далекуцелни ракети, предупредија денес...

Загриженост заради руски ракети на Балтикот

Естонија и Полска изразија денес загриженост поради одлуката на Русија да ги премести балистичките ракети „Искандер“, кои можат да носат нуклеарни боеви глави, во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com