Таг: расистички испад

,,Излези од лифтот, ти си црна…црна крава“-расистички инцидент предизвикан од српска...

Раководството на Клинички центар Нови Сад, го осуди расистичкиот испад на нивна вработена, д-р Милена Шчекиќ, кој со расистички навреди се обиде...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com