Таг: раскол

Кирацоски во обид да ја смири тензијата во СДСМ порачува дека...

Никој нема право да го дели членството на СДСМ!-пишува на својот ФБ профил поранешниот генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацоски.

Савески: Апасиев изврши пуч во Левица

Раскол во Левица. Еден од основачите на Левица, Здравко Савески, го обвини Димитар Апасиев за пуч, исто така еден од основачите и...

Најблиските соработници му свртеа грб на Груевски, бараат одложување на конгресот

Антонио Милошоски, Трајко Велјановски, Илија Димовски и уште дваесетина основачи и членови на ВМРО ДПМНЕ, го обвинија врвот на партијата(Никола Груевски) дека спроведува нетранспарентна...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com