Таг: распит

Само неколкумина пратеници на ВМРО ДПМНЕ дојдоа пред судот да им...

Петмината пратеници на ВМРО ДПМНЕ, Крсто Мукоски, Жаклина Пешевска, Сашо Василевски, Јохан Тарчуловски и Љубен Аранудов денеска даваат изјава пред судија на претходна постапка,...

Иво Котевски по излегувањето оцени дека СЈО е ,,партиска испостава на...

Директорот на центарот за комуникации на ВМРО ДПМНЕ и долгогодишен прв соработник на Гордана Јанкуловска, по излегувањето од СЈО оцени дека ова обвинителство прогонува...

Насилникот што ја влечеше Шекеринска за коса на распит во обвинителство

По барање на јавното обвинителство, МВР го приведе лицето со иницијали А.П., кое вечерта на 27 април физички ја нападна заменик-претседателката на СДСМ, Радмила...

Заев: Нема ништо незаконски во финансирање на изборната кампања

По излегувањето од распит во основно јавно обвинителство, Зоран Заев реше дека се повикани  под сомневање на злоупотреба на изборна кампања и дека им...

Гордана Јанкуловска не го признава СЈО

Гордана Јанкуловска која во масовната аболиција на дела поврзани од прислушуваните разговори беше аболицирана од претседателот Иванов дури 14 пати, односно за 14 кривични...

Продолжува распитот на обвинителката Јанева

Четврти ден, специјалната обвинителка Катица Јанева се наоѓа на своето место во собраниската комисија за политички ситем, каде одговара на прашања на пратениците за...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com