Таг: расправија

Етнички Македонец од Албанија е убиен во кавга за името од...

Петрит Зифле, 63-годишен мигрант на островот Крф во Грција, е убиен  од 44-годишен  Грк по расправа за името на Македонија во кафеана. На 25...

ВИДЕО:Непланирана средба пред ВМРО ДПМНЕ предизвика расправија пред камери за референдумот

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, Наум Стоилковски, со својот велосипед наиде на пратеникот на СДСМ, Костадин Костадинов, кој даваше изјава пред седиштето на ВМРО ДПМНЕ,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com