Таг: расте

Се зголемува бројката на активни случаи на ковид 19

Во последните 24 часа се направени 1559 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 51-Куманово...

Расте бројката на заразени од Ковид 19 во општина Аеродром

Скопје и натаму е лидер по број на заразени од Ковид 19. Последната статистика покажува дека од 724 тестирања...

Половина од тестираните на Косово се позитивни на Ковид 19

Загрижувачки бројки пристигнуваат од Косово. Во последното деноноќие се тестирани 397 граѓани од кои дури 141 се позитивни на...

Во Србија повторно расте бројот на заразени од коронавирус

По неколкудневно намалување на новозаболени од коронавирус во Србија, денеска повторно раст на бројот, речиси дупло од претходниот ден.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com