Таг: раст

Експлозија на корона вирусот во Србија, се бараат вонредни состојби во...

Српскиот епидемилог, Предраг Кон, утрината изјави дека во Белград состојбата со Ковид 19 е алармантна и дека деновиве...

Скромен раст на производството во САД

Производствената активност на фабриките во САД забележа скромен раст во септември, после неочекуваниот пад еден месец пред тоа. Индексот на Институтот за управување со...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com