Таг: ратка димитрова

Никола Димитров: Се гордеам што сум твој син

,,Беше полна со љубов, грижа и чиста енергија, Ратка, моторот на Димитрови. Ведрина, радост и бодрење, поткрепа даваше широкоградо, на толку многу...

Вечна слава професорке Димитрова

,,Со тага ја примив веста дека вчеравечер починала нашата истакната виолинистка и виолински педагог, професорката Ратка Димитрова. Сите...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com