Таг: рахиќ

ВМРО ДПМНЕ прашува дали Оливер Спасовски и Примислав Димовски се грбот...

  Во свој препознатлив стил, ВМРО ДПМНЕ објави соопштение кое изобилува со навреди, обвинувања и квалификации  против СДСМ и Зоран Заев. Откако е уапсен Сеад...

Притвор за Рахиќ и осомничената криминална група

Надлежен истражен судија на Сеад Рахиќ и останатите петмина членови на осомничена криминална група за поседување и препродажба дрога им одреди по 30 дена...

МВР објави видео од апсењето на Сеад Рахиќ и криминалната група

Вчера (17.02.), во рамки на ОА “Мрежа“ која се спроведува за сузбивање на уличното дилерство на дрога, Одделот за Сузбивање на Организиран и сериозен...

Уапсен е Сеад Рахиќ, брат на Есад Рахиќ

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во координација со Министерството за внатрешни работи вчера спровеле акција за откривање организирана група што...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com