Таг: реакција

Д-р Патриција Каламарас стана дел од тимот на „Аџибадем Систина“

Инфектологот д-р Патриција Каламарас стана дел од тимот на ,,Аџибадем Систина. ,,Со гордост ви најавуваме дека во тимот на...

ВМРО ДПМНЕ ја брани Јанкулоска и смета дека е жртва на...

,,Јанкуловска е жртва на политичка пресметка и нарачка на мафијашот Заев со опозицијата“-напиша портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, Наум Стоилковски по веста дека...

Мицкоски очекува брзо пронаоѓање на тепачите на Палевски или народот ќе...

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, виновникот за претепувањето на Љупчо Палевски го гледа во Владата, се закани дека народот ќе примени...

Габер-Дамјановска: Пред еден час ќе бев мртва, ќе ме изгазеше најбрутално...

Директорката на Академија на судии и јавни обвинители, на својот Фб профил објави денешна случка од скопските улици, во која за влакно...

Од ДУИ се задоволни што ќе раководат со Министерството за надворешни...

,,Историја“. Со овие зборови Артан Груби,генерален секретар на ДУИ, го опиша нивниот успех во преговорите со СДСМ за идната...

,,Еуростандард банка“ тврди дека се пласираат лажни информации, сопственикот Костовски ја...

Еуростандард банка АД Скопје ја известува јавноста дека во текот на денешниот ден се пласирани лажни информации кои се однесуваат на функционалноста...

Како едно паднато дрво на социјалните мрежи стана сеча на многу...

Градот Скопје реагира на неточните и паушални тврдења пласирани изминатиов викенд во некои медиуми(првин на социјалните мрежи н.з.), дека пред Универзалната...

Неверојатна снимка: Мотоциклист за влакно избегна сигурна смрт на магистралата кај...

Хрватските портали објавија видео направено со камера поставена во автомобил кое регитрираше пад на мотоциклист на магистралата крај Омиш.

Рамадани: Османи и Груби не се пратеници и одењето на ДУИ...

Исмет Рамадани во интервју за мкд.мк вели дека ДУИ претерува со премногу нагласување на „националното“ во однос на функцијата премиер и во...

Министерот Филипче бара итна реакција на МВР и надлежниот инспекторат

Министерот за здравство, Венко Филипче, реагираше на бројните настани и журки низ државата кои се одржуваат без почитување на протоколи за заштита...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com