Таг: реконструкција

Ќе се реконструира уникатната поштенска зграда која изгоре во пожар

Новиот генерален директор на Македонска пошта, Јани Макрдули, објави дека започнува процедурата за реновирање на зградата на поштатат во центарот на Скопје,...

Целосно завршена реконструкцијата на крстосницата кај Собрание и улицата ,,11 Октомври“

Како што вети завчера градоначалникот Петре Шилегов: ,,Целосно завршена, и скоро целосно означена ул. 11 Октомври. Вечерва после 20...

Вака изгледа крстосницата кај Собрание која треба да се направи до...

Ова е крстосницата на ул. 11 -ти Октомври кај Собрание, која во моментот се реконструира.

Градоначалникот на Чаир уверува дека реконструкцијата на Старата чаршија ќе биде...

Градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу, ветува транспарентност во целиот проект за реконструкција на Старата скопска чаршија. Тој преку...

Ќе се вештачи кој ,,штедел“ на асфалт при реконструкцијата на улицата...

Градоначалникот на Општина Центар објави дека при реконструкција на една улица е утврдено дека недостасуваат 6 сантиметри слој од асфалтот поставен во...

Започна реконструкција на патниот правец Крива Паланка-Деве Баир

Во Крива Паланка официјално отпочнаа градежните работи за модернизација на патниот правец до граничниот премин Деве Баир, преку изградба на трета лента....

Започна реконструкцијата на патот Тетово-Попова Шапка

Интензивно се работи на реконструкција на патотот од Тетово - Попова Шапка, а се очекува до крајот на септември оваа делница долга...

Заев му се заблагодари на Тевдовски и времено ќе ја преземе...

Премиерот Заев со новата реконструкција на Владата, како што најави, ќе биде и министер за финансии откако денеска од Валандово му се...

Имињата на новите министри се чуваат во најголема тајност

Во недела премиерот Заев ќе го достави предлогот за реконструкција на Владата до Собрание. Како што изјави тој, на...

Кадрите на ДУИ во Владата велат дека само Али Ахмети...

Министрите од ДУИ во Владата на РСМ, предводена од премиерот Зоран Заев, не му го признаваат легитимитетот и не прифаќаат тој да...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com