Таг: ресторан

Нереди во Атланта по убиството на уште еден Афроамериканец(видео)

Во американскиот град Атланта во текот на ноќта избувнаа жестоки нереди поради вчерашното убиство на уште еден Афроамериканц кој давал отпор при...

Грците шокирани од бруталната ликвидација на црногорските мафијаши во Атина(видео)

Грчките медиуми објавија видео од местото на ликвадиција на двајцата водачи на Шкаљарски клан од Котор, Игор Дедовиќ и Стеван Стаматовиќ.

Предизвикал судир, па со автомобилот се забил во угостителски објект во...

Три лица се повредени кога возачот на автомобил удрил во друго возило на крстосница во Зрењанин, а потоа од силината на ударот...

Нема притвор за лица кои малтретирале, тепале и тешко повределе две...

Судија на претходна постапка не им одредил мерка притвор на две лица кои со со остар предмет тешко повределе две лица во кафеана во...

Мадуро ги збесна Венецуелците со снимка на која пуши пура и...

Претседателот Николас Мадуро предизвика бес кај изгладнетите и сиромашни Венецуелци по објавување на снимка на Инстаграм на која тој со својата сопруга вечера во...

Заев и Бејли го отворија првиот ресторан за брза храна на...

Првите два ресторана на американскиот бренд КФЦ се отворени во Скопје и во Тетово, а сопственик на лиценцата е Фатмир Зимбери . Тој заедно со...

Портпаролката на Белата куќа избркана од ресторан бидејќи работи за Трамп

Портпаролката на Белата куќа, Сара Сандерс, објави дека била избркана од ресторан во Вирџинија, бидејќи работи за претседателот Доналд Трамп. „Минатата ноќ ми беше кажано...

Убиен 30-годишен маж на приватна забава во македонски ресторан во Мелбурн

Еден човек бил избоден со нож и убиен откако избувнала тепачка на забава  во источно-европски ресторан во западен Мелбурн-пишуваат австралиските медиуми. Фаталната тепачка се случила...

Во кој ресторан ги потрошија парите локалните моќници од Крива Паланка?

Општинската организација на СДСМ од Крива Паланка прашува во кој ресторан ги потрошија парите на граѓаните локалните моќници, наместо да им обезбедат на граѓаните...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com