Таг: референдумско прашање

Каракамишева: Власта повторно го крши правото и носи фалична одлука за...

Блиската соработничка на опозиционерот Христијан Мицкоски и претседател на партиската комисија за правен систем, професорката Тања Каракамишева, на својот ФБ профил реагира на Одлуката...

„Дали сте за членство во ЕУ и НАТО, со прифаќање на...

Вечерва разговарав со лидерите на политичките партии и ги информирав за можната формулација на референдумското прашање кое би се движело во следнава насока: „Дали сте...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com