Таг: референдум

Нов Зеланд гласаше за легализација на евтаназијата

Граѓаните на Нов Зеланд на референдум поддржаа легалицизација на евтаназијата, но предложените измени на законот за легализација на канабисот најверојатно не...

Шпанска новинарка во солзи откако беше нападната од каталонски сепаратисти(видео)

Шпанска новинарка беше нападната, плукана и омаловажувана за време на јавување во живо на одбележување на двегодишнината од референдумот за независност на...

Уставен суд го поништи референдумот за рудниците во Гевгелија

На 07.11.2018 година, Уставниот суд на РМ ја поништи одлуката на Советот на Општина Гевгелија, со која се распиша и одржа РЕФЕРЕНДУМОТ ПРОТИВ РУДНИЦИТЕ...

Рангелова: По гласањето на референдумот бевме изложени на невиден притисок, а...

,,По гласањето, јас и моите колеги бевме изложени на невиден притисок, омаловажувања, понижувања и закани по животот во јавноста преку социјалните мрежи, за кои...

ВМРО ДПМНЕ обвинува за груб фалсификат и полнење кутии во Сарај,...

ВМРО-ДПМНЕ во текот на утрешниот ден ќе поднесе кривична пријава до Јавното обвинителство, против повеќе од 200 лица. Станува збор за претседатели, заменици-претседатели, членови,...

Димитров:Во програмата на ВМРО пишува дека референдумот е успешен ако мнозинството...

,,Факти за референдумот“. На овој начин Министерот за надворешни работи објаснува зошто смета дека референдумот е успешен: ,,Дали е факт дека на референдумот не гласаа...

Руско МНР: ЕУ, САД и НАТО се решени да го вклучат...

Резултатот од референдумот во Македонија покажува дека гласачите одлучија да бојкотираат решенија наметнати од надвор, соопшти руското Министерство за надворешни работи, објави МИА. – Водечките...

Мицкоски ќе ги гони СДСМ и Заев за ,,брутално полнење на...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ќе предложи анкетна комисија за испитување на злоупотребите на референдумскиот процес. Ова го најави во своето гостување на „Отворено“ на...

МНР на Грција: Референдумот не е обврзувачки дел во Договорот, но...

Голем дел од општеството го поддржа договорот, друг дел го гледа со скептицизам, но Грција го почитува изборот на граѓаните од соседната земја, соопштуваат...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com