Таг: робарт

ВИДЕО:Федерален судија ја блокираше извршната наредба на Трамп

Федералниот судија од Сиетл Џејмс Робарт донесе привремена национална блокада на извршната наредба на претседателот Доналд Трамп за влез на бегалци и граѓани на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com