Таг: роботизирана кафетерија

Роботи ги заменија келнерите во некои од рестораните во Дубаи

Пандемијата на Ковид 19 сериозно ги десеткуваше работните места низ светот поради опасност од лични контакти меѓу луѓето, лично присуство, неработење на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com