Таг: роденден

Премиерот Заев дуваше свеќичка и го прослави роденденот во седиштето на...

Генералниот секретар на НАТО, Столтенберг, во седиштето на НАТО во Брисел приреди вечера за македонската делегација. Иако веќе му...

,,Треба да се оправда раѓањето и да се заслужи смртта“-Милица Стојанова...

Македонската глумица, легендарната Милица Стојанова денеска наполни 88 години. Таа на својот роденден ја испрати следната порака: ,,Разни нешта...

На денешен ден е роден Тоше Проески…

Денеска се навршуваат 39 години од раѓањето на македонската поп икона Тоше Проески. Проески е роден во Прилеп на...

Горан Спиров со вградено вештачко срце во ,,Систина“ го прослави 46...

Горан Спиров од Штип, пациентот на којшто пред две недели му беше вградено целосно вештачко срце, денеска во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ го прослави...

Триесетгодишник ја уби тригодишната славеничка и избоде уште шест деца на...

  Тими Кинер (30) од Лос Анџелес  упадна на прославата и избоде шест деца и тројца возрасни кои се обиделе да ги одбранат  на роденденската забава во...

Со видео обраќање лидерот Зоран Заев им го честита 27 роденден...

,,СДСМ покажа што значи да се биде европска, демократска, прогресивна партија којашто води напред! - Се отворивме за сите граѓани. - Се фокусиравме на реформите и...

На денешен ден пред 37 години е роден Тоше Проески(1981-2007)

Една од најголемите македонски музички ѕвезди, момчето со ангелски глас, Тоше Проески, е роден на денешен ден пред 37 години . Тоше (25 јануари...

Богдановиќ најави ревизија и отстранување на нелегалните споменици од Скопје 2014

Четириесет и првиот роденден на општина Центар, градоначалникот Саша Богдановиќ, го прослави во дворот на општината, заедно со вработените, со жителите на Центар, со...

93 годишниот Роберт Мугабе е најстариот Претседател на светот

  Претседателот на  Зимбабве Роберт Мугабе денеска полни   93 години и е најстариот активен Претседател на светот. И покрај годините што ги носи, тој порача...

Тоше Проески денеска ќе наполнеше 36 години

На денешен ден пред 36 години е роден Тоше Проески кој пред десет години, на 16 октомври загина во сообраќајна несреќа во Хрватска. Тоше има...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com