Таг: Рома

Видео: Спал го шокира Раниери и Рома

Аутсајдерот Спал неочекувано ја совлада Рома со 2-1 и му нанесе пораз на Раниери на клупата на „волчицата“ која направи чекор...

Раниери тргна со победа на клупата на Рома

Клаудио Раниери се врати во Рим и со „волчицата“ ја запиша првата победа, Рома славеше против Емполи со 2-1 на „Олимпико“.

Ди Франческо доби отказ, Раниери го менува

Еусебио Ди Франческо повеќе не е тренер на Рома, 24 часа по елиминацијата во Лигата на шампионите од Порто, раководството на...

Порто брка негатива од еден гол, Рома сака четвртфинале

Супер неизвесно се очекува да биде меѓу Порто и Рома на „Драгао“ на реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите.

Николо Заниоло вреди 60 милиони евра и важи за наследник...

Николо Занило го сруши Порто со два гола и го привлече вниманието на светската фудбалска јавност. Заниоло има само 19...

ВИДЕО: Тинејџерот Заниоло херој кај Рома за победа над Порто

Николо Заниоло со два гола во второто полувреме и донесе победа на Рома против Порто со 2-1 на „Олимпико“ во Рим.

Навивачи на Рома уапсени поради обид за убиство

  Полицијата на Ливерпул започна истрага за судирот меѓу навивачите на Ливерпул и Рома пред натпреварот од полуфиналето на Лигата на шампионите, јави Би-Би-Си. Двајца навивачи...

Лига Европа: Рома и Зенит немилосрдни

Фудбалерите на Манчестер јунајтед ја забележаа првата победа оваа сезона во Лига Европа. Тие на свој терен ја совладаа екипата на украинска Зорија со...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com