Таг: ромски бал

Сашо Мијалков гостин на Амди Бајрам на Ромски бал

Традиционално, поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков присуствуваше на Ромскиот бал кој го организира Амди Бајрам преку неговата партија  Сојуз на Роми.  Тој и  изминатите...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com