Таг: ротимље

Владини делегации дадоа почит во Ротимље и Скопје на претседателот Трајковски...

По повод одбележувањето на четиринаесет годишнината од смртта на поранешниот претседател на Република Македонија Борис Трајковски, членови на делегација на Владата на РМ, во...

Борис Трајковски-Претседател кој доби аплауз од новинарите(видео)

Претседателот Борис Трајковски во 1999 година беше заменик на министерот за надворешни работи. Во тоа време се одвиваше најголемата бегалска криза на овие простори,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com