Таг: рохрабакер

Конгресменот Рохрабакер се извини за изјавите за поделба на Македонија

Американскиот конгресмен Дејна Рохрабакер, на својата официјална страница се извини за искажаните ставови околу неодржливоста на македонската држава и нејзина поделба во интервју за...

СДСМ бара Јолевски да објасни што разговарал со американскиот конгресмен Рохрабакер

Зоран Јолевски,министерот за одбрана од ВМРО-ДПМНЕ, треба да објасни што се зборувало на неговата средба со Дејна Рохрабакер. Дали таа средба е повод за...

ОМД: Конгресменот Рохрабакер има тесна соработка со албанската дијаспора и со...

  ОМД бара Конгресменот Рохрабакер да поднесе итна оставка од значаен Подкомитет за Европа. Обединетата македонска дијаспора реагира на неприфатливата изјава на  републиканскиот конгресмен Дана Рохрабакер...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com