Таг: русија

18 волонтери ја примија тест вакцината против Ковид 19 во Русија(видео)

Руските научници направија вакцина против Ковид 19, која веќе ја примија 18 волонтери. Во Русија...

Пандемијата се разгорува во Русија, само за еден ден пријавени 9.623...

Во изминатото деноноќие во Русија се регистрирани близу 10.000 новозаболени од КОВИД 19. Вкупно досега се заразиле од коронавирус...

Новинарот на КРИК Дојчиновиќ беше вратен од Емирати по налог на...

Уредникот и новинар на истражувачкиот портал КРИК, со седиште во Белград, Стеван Дојчиновиќ, е на руската црна листа веќе 4 години, како...

Во пожар во руска подморница загинаа 14 морнари

14 руски подморничари загина вчера во пожар кој избувнал во внатрешноста на подморницата за време на тестирање во руски територијални води.

Русија ја признава Македонија под уставното име Република Северна Македонија

На 19 февруари 2019 година, Руската амбасада во Скопје добила белешка од Министерството за надворешни работи на Република Македонија со известување за...

Порошенко: Северна Македонија го расипа планот на Русија

Украиснкиот претседател, Петро Порошенко, пред пратениците во Врховната рада рече дека Северна Македонија го уништи планот на Русија за влијание на Балканот....

Украинската амбасада во Скопје известува за заостраена ситуација со Русија

  По окупацијата на Крим и вооружената агресија на истокот на Украина Кремљ отпочна нова фаза на борба со Украина – се спроведува економска блокада...

Украина воведе воена состојба (видео)

Советот за безбедност на Украина донесе одлука за воведување воена состојба во траење од 60 дена, пренесе Спутник Сепак, оваа одлука треба да ја потврди...

Русија ја извиси Србија и не ја поддржа во напорите да...

Денеска во Дубаи, ќе се гласа дали Косово ќе стане рамноправна членка на Интерпол. Гласањето е овозможено откако беше отфрлено барањето на Србија да...

Премиерот Заев разговараше со новоименуваниот амбасадор на Русија во Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска го прими  новоименуваниот амбасадор на Руската Федерација во нашата земја, неговата екселенција Сергеј Баздникин. Премиерот Заев...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com