Таг: руси

Русија ќе проверува дали Американците навистина биле на Месечината

Директорот на руската вселенска агенција ,,Роскомос“,   Дмитриј Рогозин, објави дека е предложена руска мисија на Месечината која ќе има задача да провери дали Американците...

Хаос, тепачка, повредени и мртов полицаец на улиците во Билбао(видео)

Шпански и руски навивачи се истепаа меѓусебе пред  дуелот меѓу Атлетик и Спартак Москва во шеснаесетфиналето во фудбалската УЕФА Европа лига во шпанскиот град...

Српски бакнеж за руска портпаролка

Марија Захарова, портпаролка на руското министерство за надворешни работи, на својата ФБ страница ја поставила фотографијата на која, во присуство на шефот на руската...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com