Таг: саем

Македонскиот дизајнер Славче Таневски го претстави своето ново дело Mercedes-Benz CLA...

Македонскиот дизајнер Славче Таневски на саемот за автомобили во Женева, пред светската јавност премиерно го претстави своето ново дело, Mercedes-Benz CLA Shooting...

На саемот во Белград автомобилите се продаваат како алва!

Само за два дена во текот на изминатиот викенд, на саемот за автомобили во Белград продадени се дури 1.500 автомобили, известуваат српските медиуми. Речиси сите...

Белградски саем на книгата: Средба со Персија

Најрепрезентативната литературна манифестација во овој дел на Европа, Меѓународниот белградски саем на книгата оваа година ќе биде одржан од 23 до 30 октомври. Гости на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com